קורס מתקדמים

קורס מתקדמים
המשחק האותנטי - קורס תאטרון פלייבק
מתאים לשחקנים, יוצרים, מנחים ואמני במה

מהו תאטרון פלייבק ? 
זהו ז'אנר בעולם התאטרון המבוסס על אימפרוביזציה. התרגום בעברית לפלייבק הוא החזרת המחזה ; אחד מהמשתתפים מספר על רגע אמיתי, השחקנים מקשיבים ומחזירים למספר שיקוף תאטרלי על הבמה. 
 

השיקוף בנוי מטכניקות מגוונות, המשלבות הומור והיתוליות אל מול מציאת לב הסיפור ורגישות. בקורס נלמד, נאלתר ונשחק דרך טכניקות פלייבק מובנות ובתוכן אלמנטים שונים המבוססים על אלתור ; מונולוגים, סיפורים משתלבים, מקהלה, דיאלוג מוסיקלי, אלמנטים בחלל ועוד. פלייבק זו שפה מיוחדת ומאתגרת לכל שחקן המעוניין להרחיב את ארגז הכלים שלו על במה בכלי בימתי אחר ויצירתי. 
 
מה נלמד ביחד ?
» טיפוח יכולת האימפרוביזציה דרך תרגילים "של מי השורה הזו" ושימוש ביכולת אלתור בשיקוף לסיפור.
» סוגי הקשבה לסיפור ; כיצד למצוא מסרים בין השורות וכיצד להמחיזו תיאטרלית ולשלב בין הומור לרגישות. 
» פתיח וסיום נכון של שיקוף – כיצד לפתוח ולסיים המחזה לסיפור , מתי ליצור טרנספורמציה ושיפט דרמטי. 
» העברות פוקוס נכונות. כיצד ליצור עניין בימתי חדש המעביר נקודות מבט מפתיעות ונוספות על סיפור. 
» משחק מסוגנן לעומת משחק ריאליסטי – שילוב בין עולם מטאפורות, דימויים, ז'אנרים בהמחזת סיפור. 
» הקשר הרגשי בין שחקן לדמות ; כיצד לפעול מתוך אסוציאציות אישיות ועדיין לשרת את הסיפור ביצירתיות.

הקורס יתקיים בת"א, וכולל 8 מפגשים. מיקום : סטודיו תושייה, פינת שונצינו ת"א. מותנה בהשתתפות של מינימום 10. מקסימום 15 איש. עבור חברי של"ש הנחה. ההרשמה מראש, לקבלת פרטים: 050.9722228 שחקו אותה. 
 
משתתפים מספרים... 
"סיגלית, אני רוצה לומר שהיה לנו הכבוד ליהנות ולהעשיר את עצמינו באיכויות שלך כמורה מנחה, כמי שפתחה בנו את הצוהר לשחק סיטואציות שונות באומץ ובנוכחות מלאה, לפרוץ את הגבולות של עצמינו. הופתעתי לגלות את כישורי המשחק של התלמידות שלי דרך התרגילים ודרכך המשחררת מכל עקבות. תודה על הכל את מדהימה! סיגל זיו, מנהלת ביה"ס לריקוד טרייבן פיוז'ן בישראל" 

"סיגלית, יקירתי, מאוד מאוד נהניתי מהמפגשים וזה ממש השאיר אצלי חשק לעוד. מאוד מקווה להמשיך. קרן אהרוני, רקדנית ויוצרת." 

"כיף גדול להביא את עצמך לבמת הפלייבק!!! תודה סיגלית על שנה מדהימה של חיפוש, יצירה, נתינה, ואותנטיות!!! קרן שבת, בוגרת ביה"ס הדרך לביטוי בימתי." 

"בשבילי פלייבק זו היזרקות על הבמה, אותנטיות, הנאה !!!! שיתוף פעולה !!! התגברות על פחדים... לסמוך על הפרטנרים שאיתך על הבמה. ארגז כלים מטורף שקיבלתי בתור שחקנית. תודה רבה, ללא ספק תאטרון בו אני אמשיך להיות! מרסל כהן, בוגרת ביה"ס הדרך לביטוי בימתי." 

Powered by Artvision | Truppo Websites